از گلترنت اولین سامانه آموزش آنلاین گل آرایی در ایران رونمایی شد .
0

تغییر نام گل فروشی خود را به ما بسپارید !

تغییر نام گل فروشی ،  بهترین نکات برای تغییر  نام گل فروشی یا کسب و کار شما

تا الان بدون شک مقالات در مورد اهمیت “برند” در موفقیت کسب و کار را خوانده اید یا پادکست های مرتبط با آن را شنیده اید.

ما می دانیم که یک برند ثابت و معتبر به افراد کمک می کند شما را از رقیبانتان تشخیص دهند، به شما اجازه می دهد بر کاری که در آن بهترین هستید تمرکز کنید و در بهترین حالت، باعث می شود اداره کسب و کارتان آسان تر شود. اما تغییر برند برای گل فروش ها ممکن است سخت باشد، به خصوص که کار ما خیلی در دیدرس است!

وقتی کسب و کار مرتبط با گل خود را افتتاح می کنید، احتمال دارد که برای شناخته شدن نام و برندتان زحمت زیادی بکشید. شب ها دراز می کشید و با رویای نام برندتان رو یک کارت ، بدنه یک ون یا ویترین یک مغازه به خواب می روید. شما روی یک برند کار کرده اید و چیزی خلق کرده اید که به آن افتخار می کنید.

اما چند سال پس از آن ، بدتان نمی آید که تغییری ایجاد کنید . شاید برند شا دیگر آن حس قدیمی را برای شما نداشته باشد. شاید برند شما به نظر قدیمی یا تاریخ گذشته بیاید. شاید، یک تخصص جدید در کسب و کار گل شما به دست آمده و می خواهید آن را تبلیغ کنید. اگر هر کدام از توصیفات ارائه شده برای شما صدق می کند، پس دوست من،  وقت آن رسیده که برند خود را تغییر دهید.

برترین نکات درباره تغییر نام گل فروشی و چگونگی تسهیل آن را مطالعه کنید (چون از الان بهتون بگم – اصلا کار آسانی نیست ) ( آموزش گل آرایی )

  1. در تغییر نام گل فروشی خود عجله نکنید !

به خاطر خدا، در تغییر برند عجله نکنید. این فرآیند در طول تنها چند هفته اتفاق نمی افتد. وقتی من خواستم برندم را تغییر دهم، 5 ماه طول کشید تا کار را انجام دهم. صبور باشید ای عاشقان گل

  1. برای خودتان یک لیست بزرگ آماده کنید

در بالای لیست بدون شک همه ی چیزهای جالب را بنویسید ( مثلا یک لوگو جدید ،  یک وبسایت جدید ،  یک نام جدید )  اما نکات مرتبط با کسب و کار را فراموش نکنید (مثل مشورت با یک وکیل خوب در مورد تغییر  LLC، حساب های بانکی ، اطلاع رسانی به مشتریان ، نوشتن قرارداد و همه ی نکات مهم کاری )

  1. نیروی کمکی استخدام کنید، اما در تعداد آنها زیاده روی نکنید

حساب و کتاب کنید و ببینید بودجه شما برای این تغییر نام گل فروشی و کسب و کار چقدر است و آیا می توانید شخصی را برای کمک به شما در انجام بخش هایی از کار که خودتان نمی رسید انجام دهید، استخدام کنید یا خیر. گزینه های زیادی برای همه ی کارها وجود دارد، از پشتیبانی ساعتی برای طراحی گرفته تا یک شرکت 5 ستاره سطح بالا برای تغییر برند و تغییر نام گل فروشی شما

یک نفر را استخدام کنید تا به شما کمک کند. اما اگر تعداد افرادی که استخدام کرده اید و یا قیمتی که با آنها توافق کرده اید باعث فشار و استرس بر شما می شود، پس یک قدم به عقب برگردید و دوباره ارزیابی کنید. در این مقطع استرس و فشار اصلا برای شما خوب نیست.

  1. اگر می خواهید  نام گل فروشی را تغییر دهید، وقت زیادی از شما و افرادتان می گیرد

اگر تغییر نام در لیست کارهای تغییر برند شما است، پس زمان مناسب را برای آن در نظر بگیرید. مردم شما را از ابتدا با یک نام خاص شناخته اند، بنابراین به سختی می توان نام دیگری را در ذهنشان حک کرد. مردم هنوز هم که هنوزه چک های خود را به نام قدیمی شرکت من می نویسند. لبخند بزنید و برای آنها توضیح دهید یا با ملایمت به آنها یادآوری کنید. تغییر نام، زمان می برد.

  1. مشتریان خود را در جریان تغییر نام گل فروشی خود قرار دهید

کاری کنید مشتریان همیشگی شما پیش از بقیه راجع به تغییر شما مطلع شوند. به این داستان کوتاه توجه کنید : در تابستان گذشته من یک درخواست از طرف عروسی که وحشت زده شده بود دریافت کردم. وحشت او به این خاطر بود که گل آرا او بدون اینکه به او اطلاع دهد از گل آرایی کنار کشیده بود.

من بودم که مجبور شدم به او اطلاع دهم که گل آرا او هنوز هم کاملا در این زمینه فعال است، فقط نامش ، کانال های رسانه های اجتماعی و ایمیلش را تغییر داده بود. اینطوری نباشید.

  1. در رسانه های اجتماعی این نام گل فروشی جدید را به اشتراک بگذارید

سعی کنید از اینکه فقط روزی یک پست منتشر می کنید پرهیز کنید و در صفحه ی اینستاگرام یا فیسبوک خود با اشتیاق اعلام کنید که “ما یک نام جدید داریم!”. فالوورهای خود را در جریان فرآیند قرار دهید و توضیح دهید که چرا این کار را می کنید. در زیر یک قالب برای اعلام این موضوع مشاهده می کنید:

” همانطور که می بینید ما اخیرا نام ….. را به یک برند جدید با نام …. تغییر داده ایم. این تغییر هیچ تفاوتی در کار ما برای شما ایجاد نمی کند، صرفا یک تغییر برند از طرف ما است تا برای شما دوباره تازگی پیدا کنیم و باعث می شود بهتر بتوانیم بر خدمات رسانی به شما تمرکز کنیم! ما به این دلیل تصمیم به تغییر برند گرفتیم:

………………………………. . از جمله ی ارکان این شرکت …… است و از شما متشکریم که ما را در این سفر همراهی می کنید ! ”

  1. به خاطر خودتان، نام گل فروشی را پس از مدتی تغییر بدهید !

اگر راجع به تغییر برند 1000% مطمئن نیستید و هیجان زده نیستید، پس اصلا شروع نکنید. این یک پروژه ی بزرگ است که جالب، چالش برانگیز، احساسی و بسیار بسیار سود بخش است . این تغییر باید مسلما فکر و ایده خودتان باشد و حس مثبت شما است که باعث می شود بتوانید آن را انجام دهید. به یاد داشته باشید، شمایید که در کسب و کارتان تصمیمات را می گیرید.

بی صبرانه منتظر تغییر برند و ظاهر جدید شما هستیم ! در صورتی که علاقه مندید که مطالب دیگر ما رو نیز دنبال کنید حتما سری به وبلاگ بوی گل بزنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question