از گلترنت اولین سامانه آموزش آنلاین گل آرایی در ایران رونمایی شد .
0

چگونه عطر گل‌ها را به خانه بیاوریم؟

گل های زیبا و شمع‌های معطر برای هر مناسبتی، شرایط ایده آلی را فراهم می‌کنند . رزهای سرخ و رمانتیک باعث عاشقانه شدن محیط می‌شوند، علف لیمو به ما انرژی داده و تمرکز را افزایش می‌دهد .یک راه طبیعی برای آوردن این عطرها به خانه‌تان استفاده از بخور است.

بخور به چیزی می‌گویند که از گیاهان ساخته شده وبرای معطر کردن فضا سوزانده می‌شود.راه های زیادی برای ساخت بخور وجود دارد. بعضی‌ها دوست دارند که از روغن های مخصوص و سایر مواد خرد شده در بخور خود استفاده کنند.

ما امروز به شما آموزش خواهیم داد که چگونه با استفاده گل‌های تازه و برخی گیاهان بخور بسازید. نکته مثبت این روش آن است که شما برای استفاده از گیاهان و گلهای محبوب خود، نیاز چندانی به آماده‌سازی آنها ندارید.

قبل از شروع کار، به مواد مختلفی که نیاز داریم، نگاهی می‌اندازیم:

 

نخ پنبه : برای گره زدن گیاهان و گلها به کار می‌رود. این نوع نخ ذوب نمي‌شود و در آشپزی هم به کار می‌رود. به جای نخ پنبه میتوانیم از نخ کناف و جوت هم استفاده کنیم.

گلها و گیاهان : می‌توانید گیاهان و گلهای محبوب خود را انتخاب کنید. ما لیستی از انتخابهای توصیه شده خودمان در زیر آورده‌ایم. پیش از آغاز کار مطمئن شوید که با توجه به فصل، گلها و گیاهان موردنظرشما در بازار وجود دارند .

قیچی : برای بریدن گل‌ها و گیاهان از قیچی استفاده می‌شود.

ظرف مقاوم در برابر حرارت : بسته‌های بخور بر روی این ظرف سوزانده خواهند شد. یک ظرف تزیینی زیبا انتخاب کنید که مانند گل‌ها و گیاهانتان زیبا باشد.

چوب لباسی : از چوب لباسی برای خشک کردن گیاهان استفاده می‌شود.

کبریت : برای آتش زدن بسته ها استفاده می‌شود.

 

بهترین گل‌ها و گیاهان برای بسته‌های بخور شما

بهتر است از گل ها و گیاهانی استفاده کنید که در کشت آنها از مواد شیمیایی و آفت کش‌ها استفاده نشده است تا این مواد در هوا منتشر نشوند.

گلهایی را انتخاب کنید که هنوز کامل شکوفا نشده‌اند. احتمال بیشتری وجود دارد که گلهای بالغ کپک بزنند و یا گلبرگ‌هایشان را در فرآیند خشک شدن از دست بدهند. پیچیدن گیاهان تازه آسانتر از گیاهان یخ زده است ، بنابراین در صورت امکان گیاهان تازه بخرید. برگهای زیادی در بسته ها قرار دهید تا در طی خشک شدن سفت ‌شوند.

گلها:

رز ، شب بو ، میخک صد پر، یاسمن ، سنبل، فریزیا، یاس بنفش، زنبق، گل شمعدانی

گیاهان:

لاوندر ، دارچین، علف لیمو، اکالیپتوس، رزماری، آویشن، وانیلا، سدر، برگ بو

 

پنج گام برای ساخت یک بسته‌ی بخور

 

گام اول: گیاهان و گل‌ها را آماده کنید و ببرید.

ساقه گیاهان را در اندازه های ۱۵ سانتی متری و ساقه گل ها را در اندازه های ۸ تا ۱۵ سانتی متری ببرید.

برگه ای اضافه را از گل ها جدا کرده و کنار بگذارید.

 

گام دوم : گلها و گیاهان را باهم بسته بندی کنید.

گیاهانی با برگ‌های بزرگ، مانند اکالیپتوس و برگ بو، برای استفاده به عنوان پایه در بسته بندی عالی هستند.

گلها را در بالای گیاهان قرار دهید تا آنها را محکم نگه دارند.

 

گام سوم : از نخ برای محکم کردن بسته ها استفاده کنید.

یک تکه بلند نخ را سه تا پنج بار دور بسته ها بپیچانید. نخ را دور ساقه ها گره بزنید تا ساختار بسته حفظ شود . حدود هشت سانت از انتهای کوتاه نخ را بگذاربد بماند.

هنگامی که انتهای بسته را محکم کردید ، نخ را دور بسته بپیچانید تا به بالای آن برسید. سپس نخ را دوباره به سمت پایین دور بسته بپیچانید و هنگامی‌که به انتها رسیدید ، انتهای بلند نخ را به انتهای کوتاه آن گره بزنید.

 

نکته : نخ را تا حد امکان محکم  بپیچانید، زیرا گل‌ها و گیاهان، هنگامی که خشک می‌شوند، جمع شده و کوچک می‌گردند.

 

گام چهارم: بسته‌های خود را به مدت دو تا سه هفته آویزان کنید تا خشک شوند.

از انتهای بلند نخ برای آویزان کردن بسته‌ها از چوب لباسی استفاده کنید. یک مکان خنک و خشک  با تهویه مناسب برای آویزان کردن بسته‌ها پیدا کنید.  بسته‌ها باید قبل از استفاده، کاملا خشک گردند ، در غیر این صورت نخواهند سوخت.

 

گام پنجم : بسته ها را درون یک ظرف مقاوم به حرارت قرار دهید و آنها را بسوزانید.

بسته های خود را از روی چوب لباسی برداشته و آن ‌ها را درون ظرف قرار دهید.  گیاهان خود را آتش بزنید، بگذارید دود کند و از آن لذت ببرید!

 

اکنون که یاد گرفته اید چگونه بخور بسازید میتوانید شروع به ساختن تعدادی بسته کنید. از این طریق شما چند بسته بخور آماده برای مناسبتهای پیش رو خواهید داشت. بسته های بخور خود را در محیطی خشک و خنک نگه داری نمایید. قرار گرفتن در معرض رطوبت و گرما موجب می‌شود که بسته ها کپک بزنند و یا شکننده تر گردند.

این بسته‌های بخور می‌توانند یک مزیت عالی برای موقعیت‌های رومانتیک و یا جشن‌های خانوادگی در کنار کسانی که دوستشان دارید، باشند. در زیر ، ما چند ایده خوب برای ساخت بخورگل ها و گیاهان مختلف داریم.

 

بسته‌های بخور دست ساز یک راه ساده برای بهبود اتمسفر خانه با کمترین زحمت است. همچنین این بسته‌ها می‌توانند هدایایی عالی برای روزهای تولد ، سالگردهای مختلف و عروسی‌ها باشند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question