چگونه وارد بازار کار گل آرایی شویم ؟ از کجا باید شروع کنیم ؟

گل آرایی و همه اهدافی که داریم را به روز بعد می سپاریم مانند : رژیم غذایی و ورزش کردن، شروع به خواندن یک کتاب جدید، بردن ماشین به تعمیرگاه ، خاطره یا شرح حال نویسی ،آغاز کسب و کار جدید و … اما هیچ موقع این فردا برای انجام کارهایمان نمی رسد !!! سوال اینجاست ؟! کی می خواهیم شروع کنیم ! یا به عبارتی از کجا باید شروع کنیم ؟ ما در این مطلب شمایی که تصمیم دارید پیشرفت کنید رو به شکل گام به گام راهنمایی خواهیم کرد تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید …

آموزش گل آرایی

برای شروع یادگیری هنر گل اولین سوالی که باید از خودتان بپرسید این هست که

۱- هدف من از یادگیری گل آرایی چیست ؟

۲- چقدر نسبت به این هنر آشنایی دارم ؟

 

این اولین سوالی که از هنرجویانمان می پرسیم تا بتوانیم به بهترین شکل ممکن آن را ها در مسیرشان راهنمایی کنیم .

در جواب سوال دوم که اکثرا هیچ آشنایی نسبت به این هنر نداشته و کاملا ۰ کیلومتر هستند پس به دنبال آموزشگاهی هستند که تمامی اصول را از ۰ تا ۱۰۰ آموزش دهد و در کنار آن بتوانند تجربه کار عملی را داشته باشند ( چون اکثرا هنوز به قطعیت کامل برای یادگیری این هنر نرسیده اند و می خواهند در کار عملی نیز این هنر را آزمایش کنند  ) ما برای این دسته از هنرجویان ورکشاپ گل فروشی مقدماتی را پیشنهاد می دهیم ( نام دوره گل فروشی به علت وجود همه شاخه های گل آرایی در ورکشاپ هست )

در دوره گل فروشی مقدماتی هنرجویان ۵ ساعت ابتدایی کارگاه را برای آشنایی با ابزار گل آرایی ، نحوه کار با ابزار و اصول ایمنی ، تئوری رنگ ها ، نحوه نگهداری از گل ها ، آشنایی با اسامی گل و برگ های داخل کارگاه می گذرانند سپس با ورود به کار عملی در ۷ شاخه تخصصی شامل :

گل تک شاخه ، دسته گل ، دسته گل عروس ، ماشین عروس ، سبد گل ، تاج گل ، شیشه آرایی را فرا خواهند گرفت .

پس این دوره صرفا تئوری نیست و شما در دوره گل فروشی مقدماتی می توانید به لمس گل ها و یادگیری اصول اولیه و کار عملی بپردازید و نسبت به این هنر آشنایی کافی را پیدا کرده و بتوانید خود را آماده ورود به کار تخصصی کنید .

اما در جواب سوال اول ؛ ما به سه حالت بر می خوریم

گل آرایی

۱- هنرجویانی که صرفا علاقمندند و برای هنرنمایی در مهمانی ها و مراسم ها و … این هنر را فرا می گیرند :

این دسته از هنرجویان به دنبال کار حرفه ای نیستند و صرفا برای علاقه قلبی که نسبت به این هنر دارند وارد این صنعت می شوند . ما به شما توصیه می کنیم برای شروع یادگیری در دوره گل فروشی مقدماتی شرکت کنید و این بار در عمل میزان علاقه خود را به این هنر امتحان کنید و در صورتی که پیش از پیش عاشق این هنر شدید در ورکشاپ های تشریفات و سازه های اروپایی شرکت کنید . اینگونه می توانید با هنرنمایی خود هر کسی را وجد بیاورید و زیباترین نمونه های گل آرایی را با متد های گل آرایی اروپایی خلق کنید . پس خیلی خلاصه تر و مرحله به مرحله این گام ها رو باید بردارید :

مسیر توصیه شده آموزشگاه بوی گل برای علاقمندان  :

۱- شرکت در ورکشاپ گل فروشی مقدماتی ( پیش نیاز )  ۲- شرکت در دوره تشریفات ۳- شرکت در دوره سازه های اروپایی ۴- شرکت در ورکشاپ های مناسبتی

آموزش گل آرایی

۲- هنرجویانی که قصد افتتاح گل فروشی دارند و می خواهند به صورت جدی وارد این بازار کار شوند :

این دسته از هنرجویان باید با همت و اراده بسیاری قوی وارد این عرصه شوند زیرا این کار اصلا شوخی بردار نیست و اگر واقعا می خواهید در این هنر موفق باشید باید در تکنیک ها و کار های عملی حرف اول را بزنید پس لازم است در بیشتر ورکشاپ ها حضور فعال داشته باشید و گام به گام با مدرسه گل آرایی بوی گل مهارت های خود را توسعه دهید . یادتان باشد در این هنر خلاقیت و تکنیک حرف اول را می زند پس اگر تکرار و تمرین نداشته باشید نمی توانید در بعد عملی و تکنیکی حرفی برای گفتن داشته باشید . پس باید با حضور مداوم در ورکشاپ ها کار عملی خود را تقویت کنید .

مسیر توصیه شده آموزشگاه بوی گل برای ورود به بازار کار گل فروشی  :

۱- شرکت در ورکشاپ گل فروشی مقدماتی ( پیش نیاز )  ۲- شرکت در ورکشاپ گل فروشی پیشرفته ۳- شرکت در ورکشاپ سازه های اروپایی ۴ – شرکت در ورکشاپ های دسته گل و دسته گل عروس ۵- شرکت در ورکشاپ سبد گل ۶- شرکت در ورکشاپ ست عروس ۷- شرکت در ورکشاپ تاج گل ۸- شرکت در ورکشاپ های مناسبتی

آموزش گل آرایی

۳- هنرجویانی که می خواهند در تشریفات کار کنند یا موسسه تشریفاتی افتتاح کنند :

این دسته از هنرجویان نسبت به گل فروشان مسیر راحت تری پیش رو دارند اما باز هم انگیزه و اراده حرف اول را می زند . این دسته از هنرجویان باید دقیقا مسیر تشریفاتی خود را مشخص کنند به عبارتی باید بدانند در کدام حوزه تشریفات می خواهند وارد شوند به طور مثال :

مراسم عقد ، مراسم ازدواج ، تولد های لاکچری ، غرفه آرایی نمایشگاه ها ، گل آرایی تبلیغاتی ، گل آرایی همایش و سمینار ها و …

بعد از انتخاب نوع فعالیتتان با تماس با آموزشگاه و مشورت با کارشناسان می توانید بهترین ورکشاپ ها را انتخاب کنید اما طبق معمول ما مسیر پیشنهادی را در مطلب زیر برایتان مشخص کرده ایم. لازم به ذکر است هنرجویانی که در این قسمت بتوانند به صورت کامل در دوره ها شرکت کنند در انتها می توانند با مدرسه گل آرایی بوی گل همکاری کنند و در پروژه ها نیز شرکت کنند .

مسیر توصیه شده آموزشگاه بوی گل برای ورود به بازار کار تشریفات  :

۱- شرکت در ورکشاپ گل فروشی مقدماتی ( پیش نیاز ) ۲- شرکت در ورکشاپ تشریفات ۳- شرکت در ورکشاپ گل آرایی همایش و سمینار ها

۴- شرکت در ورکشاپ سازه های اروپایی ۵- شرکت در ورکشاپ ست عروس ۶- شرکت در ورکشاپ دسته گل عروس ۷ – شرکت در ورکشاپ های مناسبتی

آموزش گل آرایی

سخن پایانی

حالا دیگر می دانید باید از کجا شروع کنید ! مدرسه بوی گل با دارا بودن بهترین کادر آموزش گل آرایی در ایران افتخار میزبانی از شما عزیزان را خواهد داشت . درحال حاضر مدرسه گل آرایی بوی گل مجری صد ها پروژه گل آرایی و رویداد های بزرگی از جمله جشنواره تبلیغات ایران ، گل آرایی مراسم های صنف تبلیغات و روابط عمومی است . امید داریم شما هم با یادگیری این هنر و پیوستن به تیم تشریفات گل آرایی بوی گل بتوانید سهمی از این خانواده بزرگ داشته باشید .

 

هست تهی خارها نیست در او بوی گل

کور بجوید ز خار لطف گل و بوی‌ ها

 

نویسنده : آرمان سفیدی ،  مدیریت آموزشگاه بوی گل